Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epson L3251 sterowniki
#1
0
Dzień Dobry. Może ktoś wie skąd pobrać sterowniki do drukarki wielofunkcyjnej epson L3251 tak aby działał też skaner ?
Z zainstalowanych plików sterownikół niestety nie widać skanera w tej drukarce.Zaistalowałem epson scan 2 . Nie komunikuje się ze skanerem w drukarce. Natomiast można drukować wszystko.Może jakiś program dedykowany na linuksa mint jest.
Odpowiedz
#2
0
(16-10-2024, 14:10)[email protected] napisał(a): Dzień Dobry. Może ktoś wie skąd pobrać sterowniki do drukarki wielofunkcyjnej epson L3251 tak aby działał też skaner ?
Z zainstalowanych plików sterownikół niestety nie widać skanera w tej drukarce.Zaistalowałem epson scan 2 . Nie komunikuje się ze skanerem w drukarce. Natomiast można drukować wszystko.Może jakiś program dedykowany na linuksa mint jest.

Być może to problem z uprawnieniami. Miałem tak z HP po instalacji minta.
Otwórz terminal wpisz 
Kod:
sudo xed /etc/group

Znajdź wiersz "scanner" jeśli na końcu linii po dwukropku będzie pusto lub będzie coś napisane wykasuj to i po dwukropku wpisz swoją nazwę użytkownika.
Ma to wyglądać tak
Kod:
scanner:x:122:Twoja nazwa użytkownika

Zapisz zmiany w pliku uruchom system ponownie i sprawdź czy skaner zacznie "gadać"
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#3
0
Użytkownika do grupy można dodać też:
Kod:
sudo adduser login scanner
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości