Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anjuta/GLADE aspekt techniczny
#5
0
(16-08-2023, 10:46)dedito napisał(a): Co do pierwszego błędu to pokaż tą linię 17 z pliku.
Co do drugiego błędu spróbuj utworzyć projekt bez spacji w ścieżce, czyli zamiast Projekt 3 twórz Projekt_3
  Skasowałem całość i zaczolem od początku gtkPogram okienkowy,tam zaznaczyłem obsługa c++ i gtk i tym razem poszło.Skompilowalni jest okno i guzik nic nie robiący ale działa.Teraz próbuje ogarnąć ten interfejs ale skrajnie nieprzystępny jest ,nieintuicyjny nawet Borrland C++ RAD na WindowsXP byl na poziomie Dalphi czy dzisiejszym QT Creator.A tu jak na złość nie wiadomo jak to ogarnąć (głupie rozmiary guzika chociaż) po co sobie utrudniają...?W QT daje poprostu:
-New Form
-Button (on kończy program)
-ActionButton (tu można jakoś funkcje wpisać typu operacje na Labelach Itd)
Całość ogarniam w niecałe 5 min,albo mniej z zapisem.projektu.
I mam Szkielet
I od tego momentu można powoli zaczynać działać poważnie i rozbudowywać ,awrazie co jest powrót bezpieczny.

A tu Lipa...,ani dokumentacji jako takiej szukałem w necie coś tam jest ale nie na przykładach...
Nic dziwnego że Gnome stoi jak takie narzędzia programistyczne ma.Najgorsze jest to że chcąc się chociaz na początku zaznajomić z działaniem programów do robienia programów jest się na niego Skazany lub Kde(tu o Wiele Łatwiej Trolltech robi swoje już nawet licencję LGPL są i jest darmowy),podstawowa wersja QtvCreator ale Jest.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez Xvistak - 15-08-2023, 18:17
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez dedito - 15-08-2023, 18:24
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez Xvistak - 15-08-2023, 18:41
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez dedito - 16-08-2023, 10:46
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez Xvistak - 16-08-2023, 14:16
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez dedito - 16-08-2023, 15:13
RE: Anjuta/GLADE aspekt techniczny - przez Xvistak - 16-08-2023, 17:20

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości