Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeprosiny od SuperTux
#1
0
Chcę przeprosić @dedito oraz @tomsdb i całą społeczność za tworzenie bałaganu na forum.

Stwierdziłem, że działam zbyt pochopnie i przez to daję odpowiedzi, które mogą mieć czasami przykre konsekwencje, tak jak w wątku Aplikacje internetowe na Debiana, gdzie mieszanie repozytoriów Debiana 12 z repozytoriami testowego wydania z niestabilnymi pakietami w dodatku związanego bardziej z Ubuntu niż czystym Debianem może spowodować, że środowisko graficzne oraz aplikacje mogą przestać działać z powodu braku kompatybilności bibliotek współdzielonych z aplikacjami systemowymi, bądź na odwrót i mogą być problemy z zarządzalnością oraz konflikty, problemy wynikające z różnic powstałych w wyniku posiadania rożnych wersji komponentów z danego środowiska graficznego, które nie będą ze sobą działać.

Trzeba uważać co się wprowadza do systemu i aktualizuje, bo można sobie narobić biedy.

(Jakoś przez cały ten czas nie docierało do mnie, że z porad na tym forum, nie korzystają tylko sami eksperci oraz Geekowie tylko też korzystają przeciętni użytkownicy i również kompletnie zieloni i niemający wcześniej styczności z jakąkolwiek dystrybucją Linux.)

I też zakładam za dużo wątków, które mało albo nic nie wnoszą wartościowego dla forum.

Wiem, że na waszym forum macie zasady w stylu "że jak coś działa, to lepiej tego nie ruszać" i nie rekomendujecie eksperymentalnych rozwiązań i nie preferujecie doradzania użytkownikom instalowania niestabilnych pakietów i stawiacie na sprawdzone rozwiązania oraz niezawodność, więc się dostosuję i tego też ja będę się trzymał.

A moje poprzednie posty trzeba traktować z dozą niepewności.

Tylko dodam, że co do ostatniego postu związanego z mieszaniem repozytoriów to, jak ktoś chce zaryzykować to zalecam się upewnić czy pakiet nie wprowadza jakiś nowych zależności lub nie wymaga aktualizowania jakiś komponentów z których korzystają inne aplikacje lub co gorsza środowisko graficzne, jeżeli nie to można zainstalować go i najlepiej po takiej akcji usunąć obce repozytorium i po tym zaktualizować listę pakietów. Ale ogólnie to szczerze mówiąc nie zalecam mieszać repozytoriów, chyba że się wie co robi.

Składam przeprosiny za te wszystkie niedogodności, postaram się więcej takich nieprzemyślanych porad nie dawać.

Pozdrawiam, SuperTux
Odpowiedz
#2
0
Nie ma za co, nie czuję się urażony Smile
Jeśli chcesz się rozwijać w tych tematach to się nie ograniczaj z nowymi wątkami. Korzystaj ze społeczności i tego co daje Internet..
Odpowiedz
#3
Wink 
0
Również nie odczuwam urażenia. Smile 
Od tego jest forum, żeby pytać, uczyć się i dzielić wiedzą. Ileż to razy człowiek sam musiał doczytać, żeby się czegoś nauczyć, ale dzięki temu jest szansa na utrzymanie sprawności szarych komórek tak długo, jak tylko to będzie możliwe.

PS: Kiedy na początku XXI wieku eksperymentowałem z RedHatem skasowałem sobie całego Windowsa przy instalacji... Początki nie były łatwe. Wink
Odpowiedz
#4
0
Noo te teksty o mieszaniu repo roz.... mi mózg ale wstrzymałem się z komentami Smile @SuperTux zainstaluje LMDE - będziesz miał zmiętowionego Debiana i cokolwiek potem sobie zrobisz - instaluje pakiety DEB przeznaczone dla Debiana (NIE UBUNTU). Będziesz zadowolony. PS. nie polecam dodawać do LMDE gałęzi testing i sid. Zostaw jak jest - będzie działać i będzie stabilnie.
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#5
0
Witam wszystkich.

Jestem totalnym żółtodziobem (Linuksowym) i to chyba jest mój pierwszy wpis. Reaguję, bo jestem miło zaskoczony atmosferą, która tutaj panuje. Samokrytyka - gdy potrzebna, oraz umiejętność używania prostych słów: przepraszam, proszę, dziekuję, to powoli anachronizmy, chociaż nie rozumiem dlaczego...
Pozdrawiam - Zibi.
errare humanum est.... - wszystko ma jednak swoje granice Wink
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości