Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z bootowaniem
#1
Smile 
0
Witam, robilem dzisiaj z kolega na jego Laptopie Acer es1-512 zmiane systemu z windows 8.1 na Linux Mint. Ze wzgledu na uszkodzona klawiature linux zostal zainstalowany na moim laptopie lenovo e31-70. System zostal zainstalowany poprawnie. Na nowo wozylismy dysk do jego komputera i wtedy wyskakuje komunikat No device bootable. W ustawieniach byl wybrany priorytet zeby start systemu byl z dysku na ktorym jest system.
Boot mode: uzywany bym zarowno uefi jak i legacy
Security boot: enable jak i disable bylo sprawdzane
F12 boot mode: tak samo jak jak wyzej.
Probowalismy robic zeby wczytalo poczatkowe ustawienia. Nadal nic
P.s1 dysk dziala bo system rusza jak podlacze dysk z przejsciowka sata na usb.
Ps2 tak komputer widzi ten dysk
P.s 3 na laptopie jest podlaczona klawiatura zewnetrzna i dziala ona w biosie, systemie ale nie dziala przy probie instalacji 
P.s 4 probowalem uruchomic z dysku z innym systemem i tez nie moze zaladowac tego dysku. Dziala jedynie przez usbb
Odpowiedz
#2
0
Spróbuj zresetować BIOS do ustawień domyślnych, bo to jedynie przychodzi mi do głowy (nie znajduję jakiejś sensownej przyczyny tego stanu rzeczy).
Odpowiedz
#3
0
(25-04-2024, 06:57)dedito napisał(a): Spróbuj zresetować BIOS do ustawień domyślnych, bo to jedynie przychodzi mi do głowy (nie znajduję jakiejś sensownej przyczyny tego stanu rzeczy).
Ale z poziomu ustawien w biosie czy wyjac bateryjke?
Odpowiedz
#4
0
Obojętne, ale prościej będzie raczej z poziomu ustawień w BIOS.
Odpowiedz
#5
0
(25-04-2024, 09:05)setibazuki napisał(a):
(25-04-2024, 06:57)dedito napisał(a): Spróbuj zresetować BIOS do ustawień domyślnych, bo to jedynie przychodzi mi do głowy (nie znajduję jakiejś sensownej przyczyny tego stanu rzeczy).
Ale z poziomu ustawien w biosie czy wyjac bateryjke?
Zero reakcji jezeli chodzi o bios
Odpowiedz
#6
0
No to może zainstalowałeś bootloadera nie tam gdzie powinieneś.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości